New York ER65 WGL 73
Description
New York
Stainless steel lever handle “New York” on 3-pc. rose with EK530 R2 knob
| Color | Stainless steel pol/satin |
| Rose type | round |
| Substructure | 3-pc. rose – swivel mounted |
| Function | WG – Set with lever and knob |
| Fitting type | Standard fitting |
| Diameter | 20 mm |
| Dimension rose | 52 x 10 mm |
| Door thickness | 39 – 43mm |
| Use / Handing | lever set/left handed |



