Madrid ER/FS56 PZ0 71
Description
Madrid
with 3-pc. rose EZ1335 and spring. Standardised according to DIN18273 (fire protection).
| Color | Satin stainless steel |
| Rose type | round |
| Substructure | 3-pc. rose – swivel mounted |
| Function | PZ – Euro profile |
| Fitting type | fire safety version |
| Diameter | 22 x 23 mm |
| Dimension rose | 52 x 10 mm |
| Door thickness | 39 – 48mm |
| Use / Handing | lever set/non handed |



