Madeira EPL45 BAD 81
Description
Madeira
| Color | Oil rubbed bronze |
| Rose type | round |
| Substructure | Plan Design rose (flush or surface mounted) |
| Function | BAD – turn/release |
| Fitting type | Standard fitting |
| Diameter | 19 x 26 mm |
| Dimension rose | 55 x 3 mm |
| Door thickness | 39 – 48mm |
| Use / Handing | lever set/non handed |



