Iceland ER/FS14 WGR 71
Description
Iceland
with 3-pc. rose EZ1332 and spring. The set contains the knob EK300G-R2-71 as well as an screw pindle.
Standardised according to DIN18273 (fire protection).
| Color | Satin stainless steel |
| Rose type | round |
| Substructure | 3-pc. rose – swivel mounted |
| Function | WG – Set with lever and knob |
| Fitting type | fire safety version |
| Diameter | 26 x 13 mm |
| Dimension rose | 52 x 10 mm |
| Door thickness | 39 – 43mm |
| Use / Handing | lever set/right handed |



