Gent R473 WGL 65
Description
Gent
with 3-pc. rose EZ1332 and spring. The set contains the knob K382-R2-65 as well as an screw pindle.
| Color | chrome/satin nickel |
| Rose type | round |
| Substructure | 3-pc. rose – swivel mounted |
| Function | WG – Set with lever and knob |
| Fitting type | Standard fitting |
| Diameter | 17 mm |
| Dimension rose | 52 x 10 mm |
| Door thickness | 39 – 48mm |
| Use / Handing | lever set/left handed |



