Crete ER27 RMGF RL 71
Description
Crete
Frame escutcheon version for emergency exits
| Color | Satin stainless steel |
| Rose type | oval |
| Substructure | Frame door escutcheon |
| Function | 0S – without escutcheons |
| Fitting type | Commercial Version |
| Diameter | 19 mm |
| Dimension rose | 74 x 34 x 14 mm |
| Door thickness | 39 – 43mm |
| Form frame | cranked |
| Use / Handing | right/left handing |



