Nevada ER88 OS 71
Description
Nevada
Stainless steel lever handle “Nevada” on 3-pc. rose.
| Color | Satin stainless steel |
| Rose type | round |
| Substructure | 3-pc. rose – swivel mounted |
| Function | 0S – without escutcheons |
| Fitting type | Standard fitting |
| Diameter | 10 x 26 mm |
| Dimension rose | 52 x 10 mm |
| Door thickness | 39 – 48mm |
| Use / Handing | lever set/non handed |



