Madeira ER45Q BAD 71
Description
Madeira
Stainless steel lever handle “Madeira” on 3-pc. rose
| Color | Satin stainless steel |
| Rose type | square |
| Substructure | 3-pc. rose – swivel mounted |
| Function | BAD – turn/release |
| Fitting type | Standard fitting |
| Diameter | 19 x 26 mm |
| Dimension rose | 52 x 52 x 10 mm |
| Door thickness | 39 – 48mm |
| Use / Handing | lever set/non handed |



