Madeira ER45LD OS 71
Description
Madeira
Stainless steel lever handle “Madeira” on 3-pc. rose with leather
| Color | Leather dark brown |
| Rose type | round |
| Substructure | 3-pc. rose – swivel mounted |
| Function | 0S – without escutcheons |
| Fitting type | Standard fitting |
| Diameter | 19 x 26 mm |
| Dimension rose | 52 x 10 mm |
| Door thickness | 39 – 48mm |
| Use / Handing | lever set/non handed |



