Iceland ER14 PZ0 71
Description
Iceland
Stainless steel lever handle “Iceland” on 3-pc. rose.
| Color | Satin stainless steel |
| Rose type | round |
| Substructure | 3-pc. rose – swivel mounted |
| Function | PZ – Euro profile |
| Fitting type | Standard fitting |
| Diameter | 26 x 13 mm |
| Dimension rose | 52 x 10 mm |
| Door thickness | 39 – 43mm |
| Use / Handing | lever set/non handed |



