Elba ER/FS22 WGL 71
Description
Elba
Stainless steel lever handle “Elba” on 3-pc. rose. The set contains the knob EK300G-R2-71 as well as an screw pindle.
Standardised according to DIN18273 (fire protection).
| Color | Satin stainless steel |
| Rose type | round |
| Substructure | 3-pc. rose – swivel mounted |
| Function | WG – Set with lever and knob |
| Fitting type | fire safety version |
| Diameter | 15 x 19 mm |
| Dimension rose | 52 x 10 mm |
| Door thickness | 39 – 48mm |
| Use / Handing | lever set/left handed |



