Crete XL ER17 WGR 71
Description
Crete XL
Stainless steel lever handle “Crete XL” on 3-pc. rose with EK300G-R2 knob.
“Crete XL” is also available with ball bearing technique
| Color | Satin stainless steel |
| Rose type | round |
| Substructure | 3-pc. rose – swivel mounted |
| Function | WG – Set with lever and knob |
| Fitting type | Standard fitting |
| Diameter | 22 mm |
| Dimension rose | 52 x 10 mm |
| Door thickness | 39 – 48mm |
| Use / Handing | lever set/right handed |



