Atlantis ER/FS36 WGL 73
Description
Atlantis
with 3-pc. rose EZ1335 and spring. The set contains the knob EK530-R5-73 as well as an screw pindle.
Standardised according to DIN18273 (fire protection).
| Color | Stainless steel pol/satin |
| Rose type | round |
| Substructure | 3-pc. rose – swivel mounted |
| Function | WG – Set with lever and knob |
| Fitting type | fire safety version |
| Diameter | 18 mm |
| Dimension rose | 52 x 10 mm |
| Door thickness | 39 – 48mm |
| Use / Handing | lever set/left handed |



